Logo
zaawansowane porady brawl stars

10 porad, które uczynią Twoją grę jeszcze lepszą!

W tym poradniku omówimy techniki stosowane przez doświadczonych graczy. Niektóre z nich są łatwe do opanowania, inne natomiast wymagają czasu, aby się ich nauczyć. Jednak mogę Ciebie zapewnić, że po przeczytaniu tego artykułu Twoja gra i tak stanie się lepsza.

Teasing

Technika ta polega na tym, że poruszasz się tak jakbyś miał już wyjść poza mur, ale w ostatnim momencie się cofasz. W wielu przypadkach przeciwnik odda strzał, który jednak Ciebie nie trafi, ponieważ nadal będziesz schowany za murem. Możesz skorzystać z tego triku w momencie gdy potrzebujesz czasu na regenerację zdrowia lub przeładowanie. Ułatwia to również Tobie atak, ponieważ przeciwnik zużył już jeden pocisk i przerwał leczenie.

Poking i Kiting

  • Poking– polega na poruszeniu się przed atakiem w stronę rywala, a następnie oddaleniu od niego. Umożliwia to Tobie trafienie większej ilości pocisków, a przy tym przeciwnik nie zada Ci obrażeń.
  • Kiting– jest bardzo podobny do powyższej techniki, jednak w tym przypadku oddalasz się tylko od rywala. Dzięki temu, że rywal Ciebie goni, to otrzymana on zadane przez Ciebie obrażenia, jednak Tobie już ich nie zada. Technika ta przydaje się w walce z takim samym Brawlerem jak Twój, ponieważ ten goniący jest w gorszej pozycji.

Dancing

Technika ta polega na celowaniu w rywala z wyprzedzeniem, tak aby otrzymał on większe obrażenia. Przydaje się ona w szczególności, gdy gramy Brawlerami takim jak: Leon, Pam, Ricochet czy Colt. Gdy biegniesz równolegle do przeciwnika, celujesz przed niego, aby więcej kul w niego trafiło. Pamiętaj, że musisz być skupiony na przeciwniku, aby przewidzieć jego kierunek ruchu.

Peeking

Technikę tą stosuje się w szczególności, gdy grasz Brawlerem, który oddaje pojedyncze strzały, takim jak: Piper, Nita, Jessie. Polega ona na tym, że wychylasz się zza muru, szybko oddajesz strzał, i znowu chowasz się, wiec przeciwnik nie może Ciebie trafić. Na początku, możesz trafiać cześć pocisków w mur, jednak z czasem opanujesz tą technikę. Przy tej technice warto również dodatkowo stosować Teasing, aby rywale tracili amunicję.

Harassing

Polega on na stałym zadawaniu obrażeń przeciwnikowi, aby uniemożliwić jego leczenie. Zmusza ich to do odwrotu, przez co daje Twoje drużynie przewagę. Nieraz, stosując tą technikę, możesz na dłużej wykluczyć rywala z bitwy, przez to, że będzie musiał się długo leczyć. Jednak łatwiej jest go po prostu zabić, ponieważ nie musisz wtedy przywiązywać już do niego uwagi, a ty i Twój partner będziecie musieli zabić tylko jednego Brawlera.

Pinching i Scissoring

  • Pinching– polega na ataku rywala z dwóch stron
  • Scissoring– polega na strzelaniu do przeciwnika z różnych stron, przez co jest mu o wiele trudniej uniknąć kul. Jest to bardzo ważna technika, szczególnie w obronie, gdyż umożliwia ona łatwe zabicie przeciwników. Aby sobie to ułatwić, możesz cofać się w kierunku swojej bazy.

Spawn Trapping

Technika ta polega na wywieraniu na rywalach presji, przez co są oni bardziej chaotyczni. Stosuje się to najczęściej tuż przy bazie rywali. Potrzebujesz do tej techniki trzech Brawlerów, które mają zdolność kontrolowania dużego obszaru mapy. Będziecie mieli nas przeciwnikami największa przewagę, gdy w między czasie będziecie chowali się za obiektami, w celu uniknięcia obrażeń. Pamiętaj jednak by być bardzo ostrożnym w tej technice, ponieważ sytuacja może się szybko zmienić, i to wy możecie się w pewnym momencie bronić.

Baiting

Technika ta polega na przykład na wycofaniu się w taki sposób, aby przeciwnik za Tobą podążał. Najlepiej aby na jego drodze w krzakach chował się Twój kolega z drużyny, i z zaskoczenia go zaatakował. Jeżeli jednak rywale nie dają się nabrać, to nie próbuj dłużej tej techniki, ponieważ pochłania ona dużo czasu. W ten sposób możesz również skierować rywali na supermoc Bo.

Flanking i Ganking

Polega to na ataku rywala od tyłu, w momencie kiedy się tego nie spodziewa. Aby to zrobić musisz wykorzystać krzaki. Kiedy jednak rywal wie gdzie się znajdujesz, wycofaj się, ponieważ będzie mógł Ciebie zabić. W przypadku, gdy przeciwnicy nie zwracają jednak na Ciebie uwagi, możesz zmusić ich do odwrotu, i zabić na przykład supermocą Shelly.

Juking

Jest to umiejętność, która wymaga najwięcej czasu, aby ja w pełni opanować. Polega ona na poruszanie się w dana stronę w taki sposób, aby przeciwnik nie mógł oddać w nas celnego strzału. Pamiętaj jednak, że doświadczeni gracze są w stanie i tak Ciebie trafić. Najważniejszą rzeczą, jaką musisz zapamiętać stosując tą technikę, jest poruszanie się w taki sposób, aby rywal nie mógł go przewidzieć.

Wpadnij również na naszego Facebooka oraz grupę

…i nie zapomnij podzielić się swoją opinią w komentarzach na dole!