Logo
brawlstars poradnik dla początkujących

BrawlStars – Poradnik dla początkujących – część 1

Brawl Stars jest mobilna strzelanka trzecioosobowa, w której wybraną przez nas postacią, zmagamy się wielu różnych trybach. W trybach tych, stajemy twarzą w twarz przeciwko innym graczom, i rywalizujemy z nimi w celu wygranej.

Z tym poradnikiem szybko wskoczysz na wysokie miejsce w rankingu!

Sterowanie

Aby poruszyć swoją postać, skieruj swój palec lewą stronę ekranu, gdzie znajduje się wirtualny kontroler. Twój bohater będzie poruszać się w stronę, którą wskażesz na kontrolerze. Po prawej stronie ekranu, znajduje się drugi kontroler, który odpowiada za atak. Jeżeli chcesz oddać strzał możesz przytrzymać kontroler odpowiadający za atak, nakierować go w stronę, w którą chcesz, i puścić w momencie gdy chcesz oddać strzał. Możesz również oddać automatyczny strzał w przeciwnika, który znajduje się najbliżej twojej postaci. Wystarczy wtedy dotknąć kontroler ataku, a twój bohater odda strzał.

Każdy ”Brawler” ma swoją unikalną specjalną umiejętność, która ładuje się wraz z zadawanymi przeciwnikom obrażeniami. Gdy już się naładuje, może zostać użyta za pośrednictwem żółtego kontrolera, który znajduje się pod kontrolerem ataku. Podobnie jak w nim, możesz nakierować super moc w dane miejsce, lub oddać automatyczny strzał w kierunku najbliższego przeciwnika. Pamiętaj również, ze moc ta nie przepada w wyniku śmierci, i może zostać użyta od razu po odrodzeniu. 

Nad głowa twojego bohatera, pokazane są dwa paski. Pierwszy z nich pokazuje, ile życia posiada twoja postać. Życie traci się na skutek obrażeń odniesionych w walce. Gdy pasek życia wskaże 0, postać umiera, i odradza się po kilku lub kilkunastu sekundach, w zależności od wybranego trybu gry. Pamiętaj, że życie regeneruje się, gdy nie atakujesz lub nie odnosisz obrażeń. Pasek, który znajduje się niżej, pokazuje ile ataków zostało jeszcze twojemu bohaterowi. Każdy ”Brawler” ma do dyspozycji maksymalnie trzy ataki, które może od razu użyć. Każdy atak zabiera jedną z trzech części paska. Z biegiem czasu ataki odnawiają się.

Rozgrywka

Tryb gry wybiera się w zakładce nazwanej ”Brawl Tab”. Jest sześć głównych trybów: ”Gem Grab”, ”Showdown”, ”Heist”, ”Brawl Ball”, ”Bounty” i ”Duo Showdown” w którym wraz z innym graczem rywalizujecie przeciwko innym. Każdy z trybów gry wymaga innych umiejętności oraz taktyk.

Pięć z sześciu trybów jest cały czas aktywnych. Co jakiś czas następuje w nich jednak zmiany map lub konkurencji. Czas do zmiany pokazany jest przy danym trybie gry. Gdy już następuje zmiana możesz zdobyć 10 tokenów, po prostu dotykając w nowy tryb. Wygranie gry w nowym trybie da ci również ”Star Token”. Gdy uzbierasz ich 10, możesz otworzyć ”Big Brawl Box”.

Granie meczy da ci tokeny, który potrzebne są do otwierania ”Brawl Boxes”. Potrzebujesz 100 tokenów, aby otworzyć powyższą skrzynie. Pamiętaj jednak, że tokeny nie są nieskończone i możesz zdobyć ich maksymalnie 100, podczas jednej sesji. Co 2 godziny i 30 minut do puli tokenów, które możesz zdobyć dodawane jest ich kolejne 20.

W przeciwieństwie do zwykłych trybów, te specjalne dostępne są tylko w weekend. Aby brać w nich udział, potrzebujesz biletów, które możesz zdobyć poprzez otwieranie skrzynek. Grając w specjalnym trybie, nie ryzykujesz straty pucharków, ale również nie możesz ich zdobyć. Masz jednak szansę na zdobycie dużej ilości tokenów.

Skrzynie

Otwieranie skrzyń jest głównym sposobem na zdobycie nowych postaci, lub ulepszenie obecnych. Zwykła skrzynia ”Brawl Box” może zostać kupiona za 100 tokenów lub 10 gemów. Skrzynie te mogą zawierać: Monety, ”Power Points”, Nowych Bohaterów, Podwajacze Tokenów, Gemy a także Bilety.

Ze skrzyni nie możesz dostać już postaci, którą posiadasz. Gdy twój bohater uzyska już odpowiednia ilość ”Power Points”, aby ulepszyć go na 9 poziom, to też przestaną one wypadać ze skrzyń, a zamiast nich dostaniesz dodatkowe monety.

Kluby

Kluby są to grupy graczy, do których możesz dołączyć w celu wspólnej gry. Umożliwiają one również komunikacje z poziomu zakładki ”Chat”. Kluby posiadają własne rankingi najlepszych graczy. Punkty klubu liczone są poprzez zsumowanie punktów każdego z członków. Pamiętaj, że dany klub może mieć maksymalnie 100 członków.

Porady

  • Pamiętaj, że na arenie każdy ”Brawler” ma inne zadanie. Dla przykładu, ”El Primo” może przyjąć na siebie duże obrażenia, ochraniając przy tym innych z twojego zespołu, ale ”Brock” jest najlepszy gdy używa się go z dala od bezpośredniej walki. 
  • Zwracaj uwagę na prędkość ataku twojej postaci. Jeżeli jego atak nie jest najszybszy, pamiętaj o celowaniu z wyprzedzeniem. 
  • Musisz również wiedzieć kiedy się wycofać. Dla przykładu, gdy masz już mało życia, lepszą opcją może być ukrycie się za osłona i podleczenie swojego ”Brawlera” niż dalsza walka. Pamiętaj jednak, że twój przeciwnik może wpaść na ten sam pomysł.